ENMedicabil, Kaizen Modelini Türkiye'de Uygulayan İlk Hastane Oldu

 

Özel Medicabil Hastanesi kuruluşundan itibaren kendine rehber edindiği kalite, akreditasyon ve yalın sağlık faaliyetlerini daha da güçlendirmek adına Kaizen Enstitü Türkiye ile ‘Yalın Sağlık ve Kurumsallaşma’ konularında işbirliğine gitti. 


Özel Medicabil Hastanesi ile Türkiye Kaizen Enstitüsü arasında işbirliği anlaşması imzalandı.Kaizen Enstitü Türkiye ile yaptıkları anlaşmada yalın mantığının temelini öğreneceklerini vurgulayan Prof. Dr. Bilgen, “Biz de bu çerçevede sağlık konusundaki bilgi becerimizi, düşüncelerimizi, birlikteliğimizi sağlayıp örnek bir kuruluş haline geleceğiz. Özel Medicabil Hastanesi olarak hastalarımızı ve çalışanlarımızı memnun etmeyi hedefliyoruz. Bu yolda hep birlikte hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı. Prof. Dr. Bilgen’in ardından basın toplantısında konuşan Türkiye Kaizen Enstitüsü Koordinatörü Dr. Muhsin Güneşlik de, Kaizen Yönetim Sistemi’yle ilgili bilgi verdi.


Özel Medicabil Hastanesi ile birlikte yalın uygulamalarını birleştirerek dünya çapında yalın hastane modelioluşturmak istediklerini kaydeden Dr. Güneşlik,“Bizim temelini oluşturduğumuz uygulamalarını birleştirdiğimiz zaman başarılı olacağımıza inanıyorum. Burada Özel Medicabil Hastanesi’yle birlikte bir kültür yerleşimi yolculuğuna çıktık. Türkiye için bir ilk. Bu konuda bir referans olmak istiyoruz. Bu modeli önce Bursa’ya, sonra Türkiye’ye ardından Avrupa ve dünyaya izlenene bir model olarak taşımak istiyoruz.


Konuşmaların ardından Prof. Dr. Bilgen ve Türkiye Kaizen Enstitüsü Koordinatörü Dr. Muhsin Güneşlik arasındaki işbirliğine yönelik protokol imzalandı.1 2 3 4 »

yalın
Hakkkımızda
Yalın Sağlık
Eğitimlerimiz
Eğitimler
Projelerimiz
İletişim

Mudanya Yolu Fethiye Mah.
Küre Sok. No: 1/A
Nilüfer BURSA
Digiweb Teknoloji Hiz. Ltd. Şti. - Bursa Web Tasarımı