EN

Yalın Sağlık


Yalın Hastane çerçevesinde sağlık ve sağlık dışı tüm alanlarda yalın yaklaşım ile sunulan sağlık hizmetidir.

Yalının tarihçesine bakacak olursak birçok kaynakta 1574 yılına kadar dayanan bir geçmiş çıkartılabilir. Bu uygulamaların birçoğu sanayi ile alakalıdır. Halen de otomotiv sanayisinde yıldızı parlayan bir uygulama olmayı sürdürmektedir. Yalını davranış modelimize entegre edebilmek; içselleştirmek, olmazsa olmazdır.

Yalın davranışı anlayabilmek için yaşadığımız dünyanın bize sunduğu doğallıklara bakmak yol gösterici olacaktır. Yalın, 14 milyar yıllık evrenin oluşumuyla başlayan bir metottur.

Hayvanlar, çiçekler, mevsimler, hepsi doğanın birer tasarım harikasıdır. Doğa, kusursuz bir yalın davranış modeli sergiler. Yalın uygulamaların en iyi öğreticisidir. Doğada hiçbir işin ters gittiğini göremezsiniz. Her oluşum bir döngü ve akış içerisinde gerçekleşir. Yalın düşünebilmek bir çeşit bir biyotaklit yaklaşımıdır.

Günümüzün % 35’ini harcadığımız iş ortamımızı daha düzenli hale getiren, gereksiz iş gücünü azaltıp zamanımızı verimli kullanmamızı destekleyen, değer katmayan faaliyetleri elimine ederek iş üretiminin artmasını sağlayan bir yaklaşımdır. Aslında, tüm hayatımıza uyarlayabileceğimiz bir yaklaşımdır.

Yalın davranış modelini kurumun anayasasına koyup, içselleştirdikten sonra her türlü iş dalında uygulamak mümkündür. “Yalın Sağlık” ta bunlardan biridir. 

Yalın Sağlık ile ilgili teorik ve pratik uygulamaları içeren 'Yalın Hastane' kitaplarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Yalın Hastane e-kitap 


yalın
Hakkkımızda
Yalın Sağlık
Eğitimlerimiz
Eğitimler
Projelerimiz
İletişim

Mudanya Yolu Fethiye Mah.
Küre Sok. No: 1/A
Nilüfer BURSA
Digiweb Teknoloji Hiz. Ltd. Şti. - Bursa Web Tasarımı